کارتهای پیش پرداخت، از دسته کارتهایی هستند که دارنده آن می توانند پس از پرداخت وجه؛ از مبلغ واریز شده در آن استفاده کند، پرداخت (شارژ) معمولاً به صورت حواله، دستی و یا آنلاین توسط کارتهای بانکی انجام می شود. در برخی موارد پس از شارژ کارت، می توان به میزانی بیش از مبلغ شارژ، خرید کرد. بدین وسیله مشتریان تشویق به پیش خرید اجناس خواهند شد و با این عملکرد قبل از فروش واقعی اجناس/خدمات می توانیم وجه آن را دریافت نمائیم. به این صورت مدیریت تخفیف و جمع آوری نقدینگی به صورت کاملاً مدیریت شده و الکترونیکی ایجاد شده است. این روش را می توان در سایر انواع کارتها نیز فعال کرد و با ترکیب آنها، منافع بیشتری ایجاد کرد. دو نوع معروف کارتهای پیش پرداخت: کارت هدیه و بن کارتها هستند که در خیلی از بنگاههای اقتصادی استفاده می شوند.

کارتهای پیش پرداخت با چنین تعاریفی در مراکزی که شما تعیین می نمائید معمولاً منافع مشترکی برای استفاده کنندگان فراهم میکند که توجیه اقتصادی چنین طرحهایی را همیشه ممکن می سازد. گروه کارتهای اعتباری ایران در این زمینه تجارب مفیدی دارد که می تواند شما را در طرح پیش رویتان یاری نماید.

برای ایجاد و داشتن کارتهای پیش پرداخت اختصاصی، جهت جلوگیری از هر گونه سوء استفاده های احتمالی مسلماً همیشه تضامینی باید وجود داشته باشد که سلامت آن را تضمین نماید.

.